Pošuk 2014

Celý rok tady v okolí neni skoro žádný závod a tento víkend byly v okruhu 20km čtyři. Vzhledem ke Šluknovsku minulý víkend jsem si povolil jen jednu akci a ambice se zůžily na pouhý výklus. Navíc jsem celý týden neběhal kvůli bebí z té přeutažené boty. Rozhodování mezi Během Semicemi (3km od domova), Nymburským půlmaratonem (20km od domova) a Pošukem (18km od domova) bylo jednoduché. Asfalt je nuda, 10km málo a rovinek mám doma dost. Pošuckých 16.5km/500m stoupání znělo příjemně ..ehm.. pošucky. Další výhodou je start v 14:30, takže si závodník může pěkně poležet a poobědvat, žádný ranní stres. Daní za to bylo místy nesnesitelné vedro na trati.

posuk

Trasa se motala kolem údolí říčky Šembery jižně od Českého Brodu, docela to tam znám, je to jediný poměrně technický terén v okolí. Letos se běžel teprve třetí ročník a závod si už stihl vydobýt solidní auru vyjímečnosti, což mohu potvrdit.

Vyrazil jsem na kole, které zafungovalo jako trochu delší rozcvička. Na místě už tuna lidí a mocné vedro. Nějak jsem se přeupravil do běžeckého, poseděl, pokecal, pohoda.

jaStart byl hodně rychlý. Sedm kilometrů pobíhám vedle první holky s tempem 4:30min/km. Vůbec mi nejdou výběhy, cítím únavu z minulého víkendu, je vedro, ve strachu ze šluknoproblémů běžím ve skoro rozvázaných botech. Po tom sedmém kilometru si vzpomínám na původní výklusový plán. Zpomaluji, kochám se a jdu to pěkně na pohodu, občas se dokonce i usmívám. Výběhy chodim, ale to skoro všichni, místy to bylo hodně ostré. Občas něco hustim do ostatních běžců, namlouvám si, že jim to třeba pomůže z krize. Na 13. km jsem se začal zas rozbíhat. Poskakování po šutrech a kořenech bylo supr, ale to už byl vlastně konec. V závěru tam postávalo spoustu děcek, ze všech sil fandily a s každým si plácaly, paráda. Cíl za 1:30:57, 39. ze 101 lidí.

Co k tomu říct? Hodně přísný závod a přepálený start. Měl bych začít trénovat rychlost, tady mam velké rezervy. Mohl jsem se zkusit kousnout a jít to původním tempem co to dá. Utvrdil jsem se v tom, ze mě tohle rychlé krátké běhání zas tolik nenaplňuje. Než jsem se rozkoukal, tak byl konec. Zrychlit ale potřebuju, o tom žádná. Dík organizátorům za pěkný zážitek a budu se těšit zas příští rok, snad s trochu lepším časem.

No a pomalu můžu vymýšlet jídlo na Jesenickou stovku.

This entry was posted in zavody. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>